KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 7908501
nr 790 8501
Liss Eriksson
(1919-2000), Sverige
Blyerts, Liss Eriksson (1919-2000), signerad-39, motivets mått: 23x25
Liss Eriksson, född 1919 i Stockholm, död år 2000, svensk skulptör och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
måndag 12 november 2012
kl 19:18:43
300 kr
Liss Eriksson
Läs mer om Liss Eriksson